Maďarsko 2006 – foto

MAĎARSKÉ SETKÁNÍ

V minulém roce 2006 jsme se zúčastnili Mezinárodního festivalu v Maďarsku, kde vystupovaly soubory z 25 zemí Evropy. Zde jsme svým vystoupením zaujali a byli jsme vybráni mezi šest nejlepších souborů a podíleli jsme se na ukončování celého festivalu.

Ubytováni jsme byli v maďarských rodinách a podle pravidel organizace Cipero v Keckemétu jsme museli jejich pohostinnost v tomto roce oplatit.

Jelikož nás do Maďarska vyslala pionýrská organizace, vzala si zajištění na starosti. Po přidělení grantu, malé dotace od obce a také finančním přispěním rodičů našich tanečníků, se mohl tento výměnný pobyt 12.8. – 18.8. uskutečnit. Celý soubor společně s vedoucími a maďarskou skupinou byl ubytován na táboře v Heralticích. Maďarům se pobyt v České republice velice líbil a v další spolupráci chceme určitě pokračovat. Pořádali jsme spoustu akcí a poznávacích výletů, které byli pro všechny silným zážitkem.

Navštívili jsme punkevní jeskyni, vyjeli jsme si lanovkou nad propast Macocha, prohlídli jsme si zámek v Telči, hrad Roštejn, jihlavské katakomby, jihlavskou ZOO, vykoupali jsme na jihlavském koupališti, poznávali Třebíč a památky Unesco. Doplňkovými akcemi byl táborák s opékáním buřtů, noční stezka odvahy, závody na gumových člunech, honba za pokladem na Jalovec, boxerské zápasy, fotbal, přehazovaná a další táborové hry v lese.

Naši přátelé z Lajosmizse nám mimo jiné přivezli i nové pozvání od organizace Csipero na jubilejní 10. ročník festivalu do Keckemétu, který se bude konat v příštím roce v červenci 2008. Proto je naším nejdůležitějším úkolem získání sponzorů, kteří by nám pomohli tuto cestu uskutečnit.

Více zde: https://okresanek.webnode.cz/kronika-akci/a2007/