Okříšský folklórní festiválek 2018

Okříšský folklórní festiválek ve znamení výročí

V sobotu 21. dubna slavil Okřešánek 15 let existence!

V sobotu 21. dubna odpoledne proběhl v sokolovně v Okříškách Okříšský folklórní festiválek. Diváci měli možnost zhlédnout vystoupení několika souborů, mezi vystupujícími byl i dětský soubor MARIJÁNEK z Bzence, se kterým Okřešánek navázal spolupráci minulý rok v Hlinsku na Adámkových slavnostech. V září se Okřešánek vydá na oplátku do Bzence na vinobraní, kde bude také vystupovat. Ostatní soubory byly již “dospělácké“. Patřily mezi ně Bajdyš z Třebíče, Podskalák z Troubska, Džbánek z Martínkova a Kalamajka z Havlíčkova Brodu. Všechny soubory předvedly zajímavá vystoupení, která se všem v sále líbila.

V září 2017 to bylo přesně 15 let od založení folklórního souboru Okřešánek. K této příležitosti soubor uspořádal po ukončení festiválku ještě večerní taneční zábavu. K tanci a poslechu hrála cimbálová muzika Palouček z Brna. Tento taneční večer se jaksepatří vydařil. Zábava nevázla ani minutu. Všechny dospělácké soubory na večerní zábavu zůstaly a aktivně se zapojily. Sálem zněl stále zpěv, všichni krojovaní se bavili od první minuty. Velice nás potěšilo, že za námi zavítali také někteří „civilisti“ a bylo vidět, že i oni rychle zapadli s dobrou náladou..

Oslavy 15. výročí Okřešánku  se vydařily, za městys přejeme našim folkloristům hodně a radosti při udržování lidových tradic a ještě hodně let úspěšné činnosti.

 

Kdo to nezažil, tak neuvěří,

že po festiválku

přišli do Okřešánku

tancovat další dva muži!