36. ročník Memoriálu Štěpána Maruše – 5.5.2018

36. ročník Memoriálu Štěpána Maruše – 2018

Okřešánek opět doprovází nadějné fotbalisty na slavnostním nástupu.

Článek k turnaji z webu Městyse Okříšky

Baník přijel do Okříšek poprvé a hned zvítězil!

na 36. ročníku Memoriálu Štěpána Maruše v sobotu 5. května

Již po šestatřicáté se do Okříšek sjeli mladí fotbalisté, aby si připomněli tragicky zesnulého mladého okříšského sportovce Štěpána Maruše a uctili jeho památku. Popáté se pak Memoriál Štěpána Maruše hrál jako turnaj přípravek za účasti týmů zvučných jmen z celé republiky, včetně hostů ze Slovenska. V sobotu 5. května se na místním fotbalovém stadionu představilo 155 fotbalových nadějí ze 16 týmů, nejen kluků, ale i děvčat – kompletně dívčí tým vyslala do bojů Sparta Praha a několik děvčat se objevilo i v dalších družstvech. Týmy byly rozdělené do dvou osmičlenných skupin, kde se utkaly systémem každý s každým, podle umístění se potom rozdělily do čtyřčlenných skupin hrajících o konečné pořadí.

Na úrovni bylo už zahájení, před devátou hodinou všechna družstva nastoupila se jmenovkami, které nesla děvčata ze souboru Okřešánek. Ta potom zahrála a zatancovala, k mladým sportovcům promluvili předseda Sportovního klubu ing. Petr Kolář a starosta městyse Zdeněk Okříšky. Všechny hosty – trenéry, rodiče a především hráče přivítali na Vysočině a v Okříškách, popřáli jim příjemný pobyt, hezké sportovní zážitky bez zranění, s tím, ať vyhraje ten nejlepší.

Šéf organizačního týmu Marian Kotrba ještě seznámil všechny s pravidly a potom se již na čtyřech hřištích rozehrály první zápasy. Ke skvělé atmosféře plné nadšení i fotbalového umění, zajímavých soubojů a spousty gólů, přispěli i fanoušci, vybavení nejen vlajkami, ale i trubkami a bubny.

Jaroslav Nohavica zpívá ve své písničce: „… a chtěl bych vidět Baník, jak poráží Barcelonu …“, ta sice v Okříškách nehrála, ale před uměním mladých Ostraváků se muselo sklonit osm jiných týmů. Jediný bod ztratili vítězové, kteří se v Okříškách představili poprvé, ve finálové skupině se Slovanem Liberec, který ale nakonec skončil až čtvrtý. O zbývající medaile se rozdělila druhá Slavia Praha s třetími Vítkovicemi. Domácí chlapci nenavázali na skvělý výsledek z minulého roku, kdy skončili pátí, letos se museli spokojit až se 16. příčkou. Ale nevadí, důležité je, že si zahráli ze soupěři zvučných jmen a získali zkušenosti pro další sportovní růst.

Součástí turnaje byl doprovodný program, takže se nenudili ani ti, kteří zrovna nehráli – autogramiáda dvou bývalých známých fotbalistů Pavla Kuky a Václava Kolouška, vystoupení několikanásobného mistra republiky ve fotbalovém freestylu Petra Karáska, k dispozici byl stolní fotbal, dětské hřiště, velký skákací hrad a samozřejmě bohaté občerstvení. Není divu, že některé týmy se zdržely ještě po slavnostním vyhlášení výsledků s předáním pohárů a medailí. Přitom trenéři i rodiče nešetřil slovy chvály na perfektní organizaci turnaje i na celý sportovní areál. Ukazuje se, že když je chuť do práce a nadšení, může i relativně malá obec konkurovat velkým klubům z krajských měst. A to je přece skvělá zpráva!

 

Článek k turnaji z webu SK Huhtamaki Okříšky

5.5.2018 – 36. ročník Memoriálu Štěpána Maruše

Za krásného májového počasí proběhl v sobotu 5. května 2018 v areálu SK Huhtamaki Okříšky již 36. ročník Memoriálu Štěpána Maruše. I v letošním roce se pořadatelům podařilo zajistit na turnaji účast týmů ze všech koutů naší republiky a to zejména z oddílů, jejíž mužské týmy hrají nejvyšší soutěž v naší zemi. Týmy doplnil rovněž jeden zahraniční účastník ze Slovenska a to FC Spartak Trnava. Klání se již tradičně odehrávaly na čtyřech výborně připravených hřištích, na kterých svádělo souboje 16 týmů, ze kterých po celodenním zápolení vzešel vítěz v podobě zástupců FC Baník Ostrava. Na druhém místě se umístili mladí hráči z SK Slavia Praha a na třetím místě další ostravský tým MFK Vítkovice. Naděje našeho klubu tentokrát výsledkově neuspěly, ale v každém zápase se naši hráči rvali jako lvi a určitě na turnaji v zápolení s mnohém věhlasnějšími soupeři nedali kůži zadarmo. K atmosféře turnaje již tradičně přispíval i doprovodný program se skákacím hradem, měřičem rychlosti střelby a dalšími atrakcemi pro děti. V průběhu vystoupil na turnaji i několikanásobný mistr ČR ve Freestyle fotbale Petr Karásek a sklidil stejně velké ovace jako dva bývalí reprezentanti ČR – Pavel Kuka s Václavem Kolouškem, kteří přijeli turnaj zpestřit autogramiádou. Pavel Kuka navíc obdaroval nejkreativnějšího hráče turnaje Martina Timca z MFK Vítkovice originál podepsaným reprezentačním dresem Karla Poborského. Turnaj se i z ohlasů všech zúčastněných vydařil po všech stránkách, obdrželi jsme několik pochvalných reakcí od představitelů zúčastněných týmů, které jsou pro realizační tým motivací, aby měl turnaj minimálně takové rozměry jako v letošním roce. Už nyní se pracuje na složení týmů pro příští sezonu, kdy se opět díváme i za hranice naší země, abychom přivedli opět nové kluby do našeho krásného sportovního areálu, potažmo městyse. Zároveň jsou už nyní oslovené osobnosti ze sportovního prostředí, ohledně autogramiády a můžeme prozradit, že se vůbec nereálně nejeví účast Tomáše Rosického a dalších fotbalových osobností na příštím ročníku turnaje. Už teď se realizační tým těší na další ročník, děkuje všem partnerům a všem lidem, kteří jakkoliv s pořádáním turnaje pomohli, protože bez nich by nebylo reálné turnaj takového rozsahu pořádat, ale hlavně se všichni těšíme na rozzářené oči dětí při hře, autogramiádách, soutěžích a doufáme, že se k nám do Okříšek budou v budoucnu rádi vracet.