Itálie 2018

z webu Městyse Okříšky:

Okřešánek reprezentoval Českou republiku

začátkem srpna na festivalu v italské Bellárii

Ve středu 1. srpna se vypravil soubor Okřešánek do Itálie na folklórní festival, který se měl konat v Rimini. Tři dny před odjezdem dostala vedoucí souboru e-mail o změně ubytování. Soubor měl být původně ubytován přímo v Rimini, 150 m od moře. Po změně byl ubytován v Bellárii. Změna nakonec nikomu nevadila, neboť se jednalo o malý rodinný hotýlek, kde měl Okřešánek své soukromí, zvláště pak na každodenní zkoušky, které v rámci pobytu probíhaly.

Ředitel festivalu byl ovšem neprofesionál, proto během pobytu vzniklo kolem samotného festivalu spoustu potíží. Dvoudenní festival v Rimini byl změněn na jednodenní festival v Bellárii. Organizace festivalu byla špatná, komunikace s organizátory ještě horší. I přesto se nám samotný festival líbil. Měli jsme možnost zhlédnout soubory z Mexika, Rumunska, Argentiny, Polska, Litvy, Bulharska. Jednalo se o pěkná profesionální vystoupení. Myslíme si, že také Okřešánek reprezentoval Českou republiku velice dobře. Všechna vystoupení se nám vydařila.

Soustředění souboru v Itálii bylo zpestřeno také výlety do San Marina a do zábavného parku, kde návštěvníci zhlédli show s delfíny, show s papoušky, navštívili dobrodružný ostrov, absolvovali plavbu na  malých lodičkách, zhlédli filmové představení včetně 4D produkce. Celý pobyt byl samozřejmě doplněn koupáním v moři.

Všem účastníkům výpravy se v Itálii moc líbilo.

V Itálii léto bylo,

všechno se nám vydařilo.

Tančilo se ve městě Bellarii

a také na pódiu v Rimini.

V Riccione v delfináriu

děvčátka měly zkoušku ve vodotrysku,

jak rybičky v akváriu.

A pak v San Marinu na hradě

sedíme všichni na zmrzlině po hromadě.