Malý folklórní festival Havlíčkův Brod 15.6.2019

Členové folklorního soubor Kalamajka nás pozvali na první „Malý folklorní festival“ lidových písní a tanců v Havlíčkově Brodě. Mezi účinkujícími byl spolu s námi domácí dětský i dospělý soubor Kalamajka, dětský folklorní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou, soubor dospělých Studánka ze Žďáru nad Sázavou, Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou a muzika souboru Pramínek Jihlava.
Atmosféra festivalu byla naprosto úžasná, i když příroda si s námi pěkně pohrávala, obrovské vedro na nestíněném náměstí vystřídala pěkná sprška. Nám to vůbec nevadilo, vystoupili jsme ve výborné náladě, občestveni z místní cukrárny, střední děvčata se vyřádila v největším parnu ve sprchové fontánce. Holky předvedly na pódiu silné momenty, kdy jim hosté zaslouženě tleskali a dospěláci se též nenechali zahanbit, úsměvy na tvářích a radost z vystoupení byla nekonečná.

Musím vyzdvihnout naši muziku, která byla úplně skvělá!!! Za jejich výkon klobouk dolů, nastupovali po vystoupení Horácké muziky, kdy jsme se všichni schovali před deštěm na pódiu a vytvořili tak soubor nejen multimuzikální, ale i doslova sborový. Po takové pecce se těžko pokračuje, ale naši muzikanti se vytáhli a doslova roztančili náměstí!!!! Dojmy ze skvělé atmosféry v nás budou přetrvávat ještě spousty dní.

Foto ke stažení níže:

Havlíčkův Brod_

Pár fotek z akce můžete nalézt zde: