Rozsvěcení vánočního stromu Okříšky 1.12.2019

Zvonečky pomohly rozsvítit vánoční strom

a tím začalo i v Okříškách nejkrásnější období – advent

O prvním adventním víkendu se po celé republice rozsvěcují na náměstích vánoční stromy. V řadě měst a obcí se tak stalo v sobotu, u nás v Okříškách se stovky lidí sešli před zdravotním střediskem v nedělním podvečeru. Už před půl pátou zvaly k vánočnímu stromu koledy, linoucí se z reproduktorů a brzy začali přicházet první návštěvníci. Většina si hned šla koupit svařák nebo čaj na zahřátí a brzy se před stolkem u vchodu střediska vytvořila dlouhá fronta. Obsluha nestíhala dolévat do várnic a těsně před začátkem dokonce svařák došel, i když zásoby byly větší než před rokem. Naštěstí se podařilo operativně zajistit další víno a po krátké přestávce opět vzduch zavoněl kořením a svařák začal plnit další kelímky … 

Mezitím už ale nastoupil na chodník proti vánočnímu stromu soubor Okřešánek, který zazpíval několik koled a navodil tak tu správnou předvánoční atmosféru. Potom si vzal slovo starosta, aby společně s dětmi rozsvítili stromeček. Letos ale byla změna, místo volání: „Stromečku, rozsviť se!“ přišly ke slovu zvonečky. Byl to nápad na poslední chvíli, takže poté, co ráno odešly SMSky a výzva se objevila na výzva na webu a na facebooku, jsme s napětím čekali, jestli vůbec a pokud ano, tak kolik návštěvníků zvoneček donese. A Okříšáci nezklamali, zvonečků bylo opravdu hodně. Na první zvonění stromeček nereagoval, ale na druhé už se na chvíli rozsvítil. Do toho třetího se naplno opřeli malí i velcí a stromeček se rozsvítil v plné kráse!

Letos je opravdu moc hezký, poděkování za něj patří paní Marii Neubertové, která ho městysi a vlastně všem spoluobčanům věnovala … a opravdu za něj nedostala ani deset, ani dvacet tisíc korun, jak hned šířily některé zlé jazyky. Tak si nenechejme hloupými nepřejícníky zkazit to krásné období před vánočními svátky! A abychom si ho společně užili co nejvíce, připravila komise společenského života, základní škola a některé spolky řadu dalších akcí až do Tří králů, na které na konci akce pozval spoluobčany starosta Zdeněk Ryšavý. Jejich přehled najdete na plakátu, mezi nimi si užívejte krásu rozsvíceného vánočního stromku a také velkého betlému, který opět stojí v zámeckém podloubí!

Přejeme krásný adventní čas, plný pohody a vzájemného setkávání na vydařených akcích! 

Přidáváme ještě přání naší členky Jarmily.